KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823148
nr 1482 3148
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Barn. Signerad. Olja på duk, 81x63 cm, yttermått inklusive ram: 97x81 cm
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 20:57:23
15/8 20:52:23
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka
All världens barn (Lisa Larson)